forum spożywcze chiny

Promocja produktów spożywczych 19-23.10.2017

Misja gospodarcza do Chin – Promocja produktów spożywczych w Chengdu

19-23.10.2017 r. (wylot do Chin 18.10.)*

 

Celem projektu jest promocja produktów spożywczych z województwa łódzkiego w Chengdu. Dzięki temu chcemy zwiększyć rozpoznawalność tych produktów na rynku chińskim co w krótko i długofalowej perspektywie spowoduje zwiększenie poziomu eksportu przedsiębiorstw z naszego regionu. Jako nabywców traktować należy wszystkich przedstawicieli branży gastronomiczno-spożywczej, w tym: dystrybutorów i producentów produktów spożywczych, przedstawicieli sieci handlowych, detalistów, restauratorów i pracowników branży hotelarskiej, a także ostatecznych konsumentów. Ze względu na skomplikowane procedury fito-sanitarne należy skoncentrować się na produktach, które uzyskały dostęp do chińskiego rynku.

 

Misja: podbój Chengdu

Wizyta gospodarcza będzie realizowana w dniach 19-23.10.2017 r. (wylot do Chin 18.10.)*  Łódzcy przedsiębiorcy odwiedzą w tym czasie Chengdu – stolicę regionu Syczuan leżącą w środkowo-zachodnich Chinach, znaną jako miasto przyszłości i pyszności. To jeden z ważniejszych ośrodków gospodarczych, pełen perspektyw i niezwykłych nurtów kulinarnych. Takie miasto powinien odwiedzić każdy przedstawiciel branży spożywczej, który marzy o tym, by jego firma zdobyła chiński rynku.

 

Produkty w centrum uwagi

Zanim jednak biznesmeni wybrani do udziału w misji gospodarczej wylecą do osławionego Państwa Środka – granicę przekroczą produkty ich firm. Próbki wyrobów zostaną bowiem przesłane do Chengdu niedługo po zakończeniu się pierwszej, polskiej części szkoleń. Dzięki temu chińscy kupcy będą mieli czas na zapoznanie się z nimi.

Gdy tylko przedstawiciele łódzkich przedsiębiorstw przybędą już na miejsce, wezmą udział w serii spotkań z zagranicznymi przedsiębiorcami i będą mieli okazję osobiście zaprezentować zalety swoich produktów i usług.

 

Co na miejscu?

Na miejscu zaplanowane są m.in. cykle spotkań z potencjalnymi kontrahentami oraz inwestorami zainteresowanymi współpracą, wspólne animacje z wykorzystaniem produktów z Polski, interaktywne gry, koncerty, prezentacje produktów. Wszystko po to, aby przedstawiciele obu regionów mieli jak najwięcej okazji do wspólnych rozmów i zacieśniania relacji, co w efekcie ma zaowocować długotrwałymi kooperacjami biznesowymi.

Ważnym elementem tej wizyty jest innowacyjne stoisko targowe w formie kontenera (co ma jednoznacznie nawiązywać do wymiany handlowej). Polskie firmy będą w nim mogły zaprezentować swoją działalność. Stoisko zostanie umiejscowione na reprezentatywnej handlowej ulicy Chun Xi w Chengdu – miejscu spotkań mieszkańców, gdzie liczba odwiedzających sięga 200.000 osób. Sam jego wygląd również jest nie bez znaczenia – stoisko będzie składało się z dwóch otwartych kontenerów na „parterze”, które dzięki swojemu ułożeniu będą niejako zapraszały do odwiedzin. Wewnątrz znajdzie się przestrzeń do prezentacji produktów, próbek wyrobów czy zebrania informacji zwrotnej od mieszkańców miasta. Na „pierwszym piętrze” zaplanowano dodatkowe miejsce na rozmowy biznesowe oraz chwilę relaksu.

 

Okazja czeka na wykorzystanie

Wyjazd do Chengdu dla firm z branży spożywczej to drugi etap projektu „Łódzkie w Chinach”. Aby wyjechać na tę misję gospodarczą należy zgłosić się do udziału w pierwszym etapie projektu – dedykowanym szkoleniu. >>> więcej informacji o szkoleniu

 

W ramach organizacji programu „Łódzkie w Chinach”, Województwo Łódzkie pokrywa koszty udziału przedsiębiorców w szkoleniu w Łodzi.
Dla firm zakwalifikowanych do 2 Etapu programu pokrywane są również koszty wyjazdu

– wiza
– zakwaterowanie
– transport (bilety lotnicze + transport w Chengdu)
– transport materiałów promocyjnych
– organizacja spotkań
– tłumacz
Jedyny koszt, który ponoszą przedsiębiorcy zakwalifikowani do wyjazdu to wyżywienie.

*Data misji może ulec zmianie w zależności od dostępności biletów lotniczych.