Łódzkie na targach Expo Real

Łódzkie na targach Expo Real

(04-06.10.2017)

Na tegorocznej, 20. edycji najbardziej prestiżowych tragów nieruchomości w Europie – Expo Real w Monachium (04-06.10.2017), skupiających 1.800 wystawców oraz 39.000 odwiedzających, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego wraz z pięcioma regionalnymi firmami z branży będą przedstawiać potencjalnym inwestorom ofertę nieruchomościową oraz inwestycyjną w Województwie Łódzkim. Jest to już kolejna inicjatywa Urzędu, który w zeszłym roku zorganizował misję w podobnym formacie na monachijskie targi.

Celem projektu jest promocja atrakcyjności województwa łódzkiego, w tym wskazanie możliwości i zalet inwestycyjnych w regionie przez przedstawicieli województwa łódzkiego oraz prezentację kompleksowej oferty usług oferowanych przez pięć firm biorących udział w misji, specjalizujących się w doradztwie przy wyborze nieruchomości, pośrednictwie nieruchomości, doradztwie prawnym, wsparciu przy projektach budowlanych, itp. W ramach promocji tego przedsięwzięcia informacje o firmach i regionie zostaną przedstawione szerokiemu gronu osób decyzyjnych z branży przed oraz w trakcie trwania targów.

Przygotowanie do misji

W ramach przygotowań do udziału w misji dnia 04.09.2017 w Łodzi zorganizowane zostało seminarium dotyczące rynku niemieckiego dla firm, które zgłosiły chęć udziału w wyjeździe do Niemiec. Spośród uczestników wybranych zostało pięć łódzkich przedsiębiorstw, które będą miały możliwość wzięcia udziału w targach. Seminarium miało na celu przekazanie firmom informacji na temat niemieckiego rynku i branży nieruchomości oraz wskazówek dotyczących udziału w targach. Ponadto w ramach tego wydarzenia zostały przeprowadzone warsztaty z zakresu myślenia projektowego.

Firmy z regionu uczestniczące w misji

Co na miejscu?

Przez trzy dni trwania targów pięć firm uczestniczących w misji będzie brać udział w spotkaniach B2B z potencjalnymi partnerami biznesowymi w ramach organizowanej giełdy kooperacji na stoisku Województwa Łódzkiego, a reprezentanci Urzędu Marszałkowskiego będą przedstawiać możliwości wparcia inwestorów.

Wykonawcą projektu jest Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, największa w izba bilateralna w Polsce, której od ponad 20 lat wspiera polsko-niemieckie stosunki gospodarcze (www.ahk.pl). Program jest finansowany z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Promocja gospodarcza Województwa Łódzkiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020”. Projekt objęty jest pomocą de minimis.